CRV, Sloten Firmalarını ve Çiftlikleri Ziyaret Ettik…

Türkiye’nin önemli çiftlik sahipleri ve veteriner hekim arkadaşlar ile birlikte 07- 11 Mayıs 2016 tarihleri arasında Hollanda Deventer’de yer alan CRV ve Sloten firmalarının fabrikalarını gezdik. İlk gün Sloten firmasının Sprayfo Mamaları ve bu mamaların buzağılar üzerindeki yararlarını anlatan sunumlarına katıldıktan sonra mamaların üretim prosedürünü ve paketlenme süreçlerini yakından inceledik. Sprayfo Mamalarını kullanan ve 500’den fazla sağmalı olan aile işletmesi Van Weperen Çiftliğini ziyaret ettik, sistem yönetimlerini ve besleme prosedürlerini gördük.

İkinci gün Deventer’de yer alan CRV firmasını ziyaret ederek sperma üretimi, teknolojileri ve firma hakkında bilgi aktarıldı. Rosé Çiftliği Reimert (1000 sağmallı aile işletmesi) ve Süt Çiftliği Hemstede (100 sağmallı aile çiftliği)’ni ziyaret ettik.

Üçüncü gün ise Urban firmasının satış ve servis sorumlusu Mandfred Hensler, ürünlerini ve bu ürünlerin besleme kolaylıklarını anlattı. Rosé Çiftliği Aarnink’i ziyaret ederek Urban ürünlerinin kullanımını ve besleme sistemleri inceledik.

Gezi sırasında her yıl bir aylığına sergilenen 35 hektarlık Keukenhof Lale Bahçesini gezerek Hollanda’nın laleleri ve çiçeklerini görebilme fırsatı bulduk.

Demsa Genetik ailesi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz…

Yazdır
Demsa Genetik