14. DEMSA GENETİK TEKNİK EĞİTİM GÜNLERİ

Türkiye’nin önde gelen çiftlik yöneticileri ve sorumlu veteriner hekimleri ile birlikte 07- 11 Mayıs 2016 tarihleri arasında Hollanda Deventer’de yer alan CRV Cooperative  ve Sloten firmalarını ziyaret edip üretim aşamalarını ve laboratuvar işleyişlerini takip ettik. İlk gün Sloten firmasının Sprayfo Buzağı Mamaları ve bu mamaların buzağılar üzerindeki yararlarını anlatan sunumlarına katıldıktan sonra üretim prosedürünü ve paketlenme süreçlerini yakından inceledik. Sprayfo Buzağı Mamalarını kullanan ve 500 sağmalı olan aile işletmesi Van Weperen Çiftliğini ziyaret ettik, sistem yönetimlerini ve besleme prosedürlerini yerinde gördük.

İkinci gün Deventer’de yer alan CRV firmasını ziyaret ederek sperma üretimi, teknolojileri ve firma hakkındaki toplantıya katıldık. Rosé Çiftliği Reimert (1000 sağmallı aile işletmesi) ve Süt Çiftliği Hemstede (100 sağmallı aile çiftliği)’ni ziyaret ettik.

Üçüncü gün ise Urban firmasının satış ve servis sorumlusu Mandfred Hensler, ürünlerini ve bu ürünlerin besleme kolaylıklarını anlattı. Rosé Çiftliği Aarnink’i ziyaret ederek Urban ürünlerinin kullanımını ve besleme sistemleri inceledik.

Gezi sırasında her yıl bir aylığına sergilenen 35 hektarlık Keukenhof Lale Bahçesini gezerek Hollanda’nın laleleri ve çiçeklerini görebilme fırsatı bulduk.

Demsa Genetik ailesi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz…

Yazdır
Demsa Genetik