CRI Corporate/Genex Cooperative Firmasının Amerika’da Bulunan Merkezi ve Büyük Çiftlikleri Ziyaret Ettik…

Eylül 2014 tarihinde CRI (Cooperative Resources International) firmasının Amerika/Shawano’da yer alan yönetim merkezini ziyaret ettik.

CRI Corporate ve Genex Cooperative labratuarlarında sperma üretimi, teknolojileri hakkında bilgilendirilen DEMSA GENETİK ekibi, 60 ülkeye sperma dağıtımı yapan firmanın lojistik merkezine giderek lojistik aşamalarını ve lojistik ekipmanları da incelendi.

Amerika’nın en büyük grup çiftliği olan 7 ayrı çiftlikten oluşan  52bin baş sağmal kapasiteli “Milk Source Çiftliği” ziyareti ile devam eden teknik incelemelerde, çiftlik sahipleri;  ziyaret sırasında çiftlik yönetim şekillerini, besleme prosedürlerini ve ıslah konularında çalışmalarını katılımcılara aktardılar.Teknik gezilere  4500 sağmallı ve aile fertleri tarafından yönetilen Amerika’nın Kewaunee eyaletinde yer alan “Pagel’s Fonderosa Dairy” çiftliği ile devam edildi.
Amerika’nın 10bin baş kapasiteli en büyük buzağı bakım merkezi olan “Hall’s Calf Ranch”da buzağı bakım ve besleme ile  uygulamış oldukları sistem yönetiminin detayları katılımcılarla paylaşıldı.

” Sperma’nın en iyileri ve en kalitelileri için Demsa Genetik en iyi tercihtir…”

Yazdır
Demsa Genetik